ماهنامه بازار بین المللی کار
Immipedia.ir

عضویت در خبرنامه KAP
*ایمیل:  
موبایل:
برای استفاده از امکان SMS
 
 


با داشتن كارت آبي در آلمان آسان تر به تحصيل و كار ادامه دهيد ...


بهره برداری از طرح کارت آبی  در ماه اوت سال 2012 در آلمان آغاز گردیده است که متقاضیان بسیار زیادی دارد و اغلب آنها را جوان ها تشکیل می دهند.

 این کارت توجه بسیاری از تحصیل کردگان و دانشجویان را در خارج از آلمان به خود جلب کرده است


برای جوانان غیر اروپایی آلمان مکانی محبوب برای کار و تحصیل است. در حال حاضر بیش از ۲۴۵ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل هستند که حدود ۱۰۰ هزار تن از آنان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند. تا الان بسیاری از آنان پس از پایان تحصیل به دلیل تشریفات اداری پیچیده درآلمان در مورد اجازه کار و اقامت، این کشور را ترک می‌کردند.اما اکنون با داشتن کارت آبی شرایط تغییر کرده است.

 

بر طبق شرایط جدید، هر کسی که مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های آلمانی یا دانشگاه‌های خارجی مورد تایید آلمان و همچنین شغلی با درآمد متوسط سالانه ۴۴۸۰۰ یورو داشته باشد می‌تواند تا ۴ سال در آلمان بماند. در مورد مهندسان و دانشمندان علوم طبیعی حتی درآمد کمتری نیز مورد قبول می باشد زیرا  آلمان به این دسته از افراد به شدت نیاز دارد.

 

برای دانشجویان خارجی که در آلمان تحصیل می کنند این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد که  بدانند پس از پایان تحصیلات خود می‌توانند در آلمان بمانند تا بتوانند برای آینده ‌شان چشم‌اندازهای بلند‌مدت ترسیم کنند.

 

قانون جدید این امکان را به دانشجویان  می‌دهد که در طول تحصیل کار کنند. زیرا اغلب برای دانشجویان خارجی تامین هزینه‌ های اقامتشان در آلمان امری  دشوار است. در آینده دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا قادر خواهند بود به جای ۹۰ روز ۱۲۰ روز در سال به صورت تمام  وقت بدون اجازه کار کنند. علاوه بر آن فعالیت ‌های جانبی به عنوان دستیار علمی در دانشگاه نیز مجاز است.

 

کسی که قصد دارد پس از پایان تحصیلات خود در آلمان بماند دیگر مجبور نیست که ظرف یک سال شغل مناسب خودش را بیابد. او برای این منظور ۱۸ ماه فرصت دارد و در ضمن می‌تواند برای امرار معاش در این مدت به صورت نامحدود کار کند. دارندگان "کارت آبی" می توانند پس از ۲ تا ۳ سال اجازه اقامت دائم کسب کنند.


هدف از دولت آلمان برای اجرای این طرح جذب افراد با استعداد از سراسر دنیا می باشد تا با تحصیل و کار در این کشور به پیشرفت هر چه بیشتر آن کمک کنند و شعار آنان این است:


آلمان درهای خود را روی جهانیان گشوده است و علاقه‌مند به همزیستی و همکاری با انسان‌هایی با پیشینه ‌های مختلف می باشد

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه KAP

انتخاب کشور هدف   خدمات ویژه   Contact us
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کانادا   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد انتشارات   central office : 88341363-56 کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد رومانی   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کارگاه های آموزشی  
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد انگلستان   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد خدمات اسکان در کانادا   info@kap-services.com کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد سوئد   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد بهترین روش اقدام    
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ترکیه   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد آموزشگاه زبان    
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد استرالیا   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد حمایت حقوقی    
Copyright © 2007 - 2012
کلیه حقوق این سایت برای موسسه کارسازان آریان پارس محفوظ است
طراحی و اجرا گروه نرم افزاری آرپانت ایران